سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

13-15 آذر ، 1396

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов
اخبار بیست‌و‌نهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

سي‫امين كنفرانس بين‎المللي وحدت اسلامي با صدور بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

متن این بیانیه به شرح است؛

فلاحی، با تأکید بر این‎که تقریب میان مذاهب برای ما بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: باید برای تقریب میان مذاهب و کشورهای اسلامی تلاش کنیم. البته برخی از کشورهای اسلامی به دنبال عادی سازی رابطه با اسرائیل و سازش با این رژیم هستند.

 دوازدهمین مراسم نکوداشت شخصیت‎های برجسته و پیشگامان تقریبی در مراسم اختتامیه سی‎امین کنفرانس بین‎المللی وحدت اسلامی برگزار شد.

 کمیسیون «زن و خانواده» با محوریت نقش جریان‎های تکفیری در مقابله با تمدن نوین اسلامی با سخنرانی "آیت‎الله محسن اراکی"، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد.

 کمیسیون «مساعی حمیده» به ریأست آیت‏الله" محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، نائب رییسی دکتر "شیخ بدالدین حسون" مفتی سوریه و حجت‎الاسلام والمسلمین "سیدعلی فضل‎الله" از علمای لبنان و دبیری "دکتر محمدعلی آذرشب" با حضور علمای سی‎امین کنفرانس بین‎المللی وحدت اسلامی‎برگزار شد.

 در دومین روز از سی امین کنفرانس بین المللی وحدت و همزمان با برگزاری چندین کمیسیون تخصصی، کمیسیون رسانه هم برگزار شد و در آن اعضاء کمیسیون به بیان پیشنهادات و نکته نظرات در مورد نقش رسانه در جهان اسلام پرداختند.

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، از بین بردن هویت جامعه اسلامی را از اهداف کسانی که بزر تفرقه و اختلاف میان امت اسلامی می‎افکنند، عنوان کرد و تصریح نمود: با این گروه‎ها باید مقابله کنیم.

 جمعی از علمای آفریقایی شرکت کننده در سی امین کنفرانس بین‎المللی وحدت اسلامی ، با "آیت‎الله محسن اراکی"، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار کردند.

رئیس جامعه اسلامی فلسطین گفت:در حال حال حاضر بیشتر از هر موضوعی باید در مورد فلسطین حرف زد و اقدامات مؤثری در این زمینه انجام داد.

 دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت با اشاره به ضرورت جدی مبارزه با جریانات تکفیری گفت:برای مبارزه و مقابله با این نوع جریانات باید اقدامات عملی و اجرایی خوبی گرفته شود.